2002 UCI kalendář - MTB

Leden

27    Open Monte Naranco XC                                              (Spa) E1

Únor

7-9   Australian Mountain Bike Championships XC DH DS Thredbo            (Aus) CN
15-18 Australian MTBA National MTB Championships XC FH DS Mt Beauty      (Aus)
24    Voroklini                                                          (Cyp) E1
24    New Zealand MTB Championships XC                                   (NZl) CN

Březen

1-3   Afxentia SR                                                        (Cyp) D2
3     GP Villa de Avilés                                                 (Spa) E2
3     Ragusa Cup International XC Ragusa                                 (Ita) E2
9-10  San Miguel Snowbike Andorra                                        (And) E2
10    Copa Catalana International XC #1                                  (Spa) E2
10    Maxxis Cup DH #1                                                   (Spa) E2
10    Cantu Cup XC Cantu                                                 (Ita) E1
17    Circuito Nacional MTB XC #1                                        (Spa) E2
17    Gaerne Mountain Bike Trophy XC Maser                               (Ita) E2
22-24 Mercury Sea Otter Classic MTB XC SR DH DS Monterey, California     (USA) D2
24    Maxxis Cup DH #2                                                   (Spa) E2
24    Raid VTT SFR Cassis XC Cassis                                      (Fra) E1
24    GP Zlatoliose XC                                                   (Slo) E2
31    Belgian Cup XC #1                                                  (Bel) E2

Duben

1     Beach Bike Cup XC Grado                                            (Ita) E2
6-7   UK NCS XC #1                                                       (GBr) 
7     Maxxis Cup Internacional DH #1                                     (Spa) E1
7     Portugal Cup XC #1                                                 (Por) E2
7     ALLIANZ Swiss Cup XC #1 Buchs                                      (Swi) E1
13    Swisspower Cup XC #1 Wynigen                                       (Swi) E2
13-14 14ème Paris - Roubaix VTT PP Roubaix                               (Fra) D2
14    Kamptal Klassik Trophy XC                                          (Aut) E1
14    Copa Catalana International XC #2                                  (Spa) E2
14    MTB - Bundesliga XC #1 Münsingen                                   (Ger) E1
14    Genoa Cup XC Genoa                                                 (Ita) E1
14    Portugal Cup DH #1                                                 (Por) E2
19-20 Kharkow MTB Race XC                                                (Ukr) E2
20    Swisspower Cup XC #2 Volketswil                                    (Swi) E2
20-21 UK NCS DH #1                                                       (GBr)
21    Laabergtrophy in Wien XC                                           (Aut) E2
21    Circuito Nacional MTB XC #2                                        (Spa) E2
21    Maxxis Cup DH #3                                                   (Spa) E2
21    Point Racing Cup XC #1 Sundern-Hagen                               (Ger) E2
21    National Hong Kong Masters Championships Yuen Long, N.T.           (HKg)  
21    Gran Fondo Paola Pezzo PP Garda                                    (Ita) E2
21    Mountain Bike Topcompetitie XC #1                                  (Ned) E1
21    Sten Sture Pokalen XC                                              (Swe) E2
25    GP Toscana XC                                                      (Ita) E2
27    Swisspower Cup XC #3 Innertkirchen                                 (Swi) E2
28    Oceania Continental Championships MTB XC Noumea - New Caledonia    *     C
28    MTB XC Marathon/Brand Laaben                                       (Aut) E1
28    Europa Cup MTB XC #1 Thuin                                         (Bel) E1
28    Brianza Cup XC Torrevilla                                          (Ita) E2
28    Portugal Cup XC #2                                                 (Por) E2
28    Mjölby Biken XC Mjölby                                             (Swe) E2

Květen

1     Nokia Downhill MTB #1                                              (Pol) E2
4     Oceania Continental Championships MTB DH Noumea - New Caledonia    *     C
4     Skoda Auto Grand Prix MTB XC #1                                    (Pol) E1
5     Intersport Eybl MTB Marathon                                       (Aut) E2
5     Belgian Cup XC #2                                                  (Bel) E2
5     Giant Grand Prix de Istria XC                                      (Cro) E1
5     Vodice vodice                                                      (Cro) E2
5     Maxxis Cup International DH #2                                     (Spa) E1
5     Coupe de France de VTT XC#1 / DS#1                                 (Fra) E1
5     Point Racing Cup XC #2 Grafschaft                                  (Ger) E2
5     Int. Sunshine Cup Nalles/Nals XC Nals                              (Ita) E1
5     Mountain Bike Topcompetitie XC #2                                  (Ned) E1
5     Portugal Cup DH #2                                                 (Por) E2
5     ALLIANZ Swiss Cup XC #2 Granichen                                  (Swi) E1
5     Hedeby Maxpuls XC                                                  (Swe) E2
9-11  Low Countries Mountain Bike Tour XC                                (Bel) D2
11-12 UK NCS XC #2                                                       (GBr)
11    Bockstensturen PP                                                  (Swe) E1
11-12 Kissavos Cup                                                       (Gre) E1
12    Europa Cup MTB XC #2 Graz                                          (Aut) E1
12    Olympus MTB Downhill                                               (Cro) E1
12    Copa Catalana International XC #3                                  (Spa) E2
12    MTB - Bundesliga XC #2 Bayreuth                                    (Ger) E1
12    Glancik - Podvelka XC                                              (Slo) E2
12    ALLIANZ Swiss Cup XC #3 Hittnau                                    (Swi) E1
16-19 NCS #1 Snow Summit Mountain Resort, Big Bear Lake, California      (USA)
18    Skoda Auto Grand Prix MTB XC #2                                    (Pol) E1
18-19 Tissot/UCI Mountain Bike World Cup XC #1 Madrid                    (Spa) B
19    Circuito Nacional MTB XC #3 GP Ramales                             (Spa) E2
19    Coupe de France de VTT XC#2 / DH#1 / DS#2                          (Fra) E1
19    Portugal Cup XC #3                                                 (Por) E2
19    MBC #1 Sun Bike Ticino XC Tenero                                   (Swi) E2
25-26 UK NCS DH #2                                                       (GBr)
25    Styrian Extreme Cup DL                                             (Aut) E2
25-26 Tissot/UCI Mountain Bike World Cup XC #2 Houffalize                (Bel) B
25-26 Championnat National XC                                            (Bul) CN
25-27 Iron Horse Bicycle Classic XC Durango, Colorado                    (USA) E2
26    saualpen-MTB-Marathon PP Griffen                                   (Aut) E2
26    Nokia Downhill MTB #2                                              (Pol) E2
26    Portugal Cup DH #3                                                 (Por) E2

Červen

1     Mittersill XC Mittersill                                           (Aut) E2
1     Maximus-Tallinn GP XC                                              (Est) E2
1     Elrom MTB Race at Golan Heights Ramat                              (Isr) E1
1     Skoda Auto Grand Prix MTB XC #3                                    (Pol) E1
1-2   Tissot/UCI Mountain Bike World Cup XC #3 DH DL #1 Leysin           (Swi) B
1-2   Bump & Grind at Oak Mountain XC Birmingham, Alabama                (USA) E2
2     GP de Belgique XC Kluisbergen                                      (Bel) E1
2     Canada Cup XC #1 Hardwood Hills, Ontario                           (Can) E1
2     Billingeracet MTB International XC Skövde                          (Swe) E2
2-6   Volta a Santa Catarina em Mountain Bike Santa Catarina             (Bra) D2
8     Canada Cup XC #2                                                   (Can) E1
8-9   UK NCS XC #3                                                       (GBr)
8-9   Int. Kirchschlager Schlossberg XC Kirchschlag                      (Aut) E2
8-9   Tissot/UCI Mountain Bike World Cup, DH/DL #2 Maribor               (Slo) B
9     Grimming MTB Marathon PP Grimming                                  (Aut) E2
9     Canada Cup DH #1                                                   (Can) E2
9     Karski Rattamaraton Karski                                         (Est) E2
9     MTB - Bundesliga XC #3 Saalhausen                                  (Ger) E1
9     Tarvisio Cup XC Tarvisio                                           (Ita) E2
9     Ljubljana XC Ljubljana                                             (Slo) E2
9     Europa Cup MTB XC #3 Siegriswil                                    (Swi) E1
9     MBC #2 Elsa Bike Trophy XC Estavayer-le-Lac                        (Swi) E2
11    Norway Cup XC #1                                                   (Nor) E2
13-16 NCS #2 Alpine Valley Resort, E. Troy, Wisconsin                    (USA) 
14    Canada Cup XC #4                                                   (Can) E2
15    Canada Cup DH #2                                                   (Can) E2
15    Skoda Auto Grand Prix MTB XC #4                                    (Pol) E1
15-16 Championnat National DH                                            (Bul) CN
16    Lurnfelder Eisenwald XC                                            (Aut) E1
16    Belgian Cup XC #3 Langdorp                                         (Bel) E2
16    Canada Cup XC #3                                                   (Can) E1
16    Coupe de France de VTT XC#2 / DH#1 / DS#2                          (Fra) E1
16    Maxxis Cup International DH #4                                     (Ger) E1
16    Val d'Arda Bike XC                                                 (Ita) E1
16    Norway Cup XC #2                                                   (Nor) E2
16    Portugal Cup XC #4                                                 (Por) E2
16    ALLIANZ Swiss Cup XC #4 Silvaplana                                 (Swi) E1
16    ARD Downhill Race DH #2 Crans-Montana                              (Swi) E2
16    Fontana Village MTB XC DH Fontana                                  (USA) E2
20-23 NCS #3 Snowshoe Mountain, West Virginia                            (USA) 
20    Fernie International XC Fernie                                     (Can) E2
21    Canada Cup DH #4                                                   (Can) E2
22    Poley Mountain International                                       (Can) E2
22    Skoda Auto Grand Prix MTB XC #5                                    (Pol) E1
23    MTB ASVO Granit Marathon PP                                        (Aut) E2
23    Canada Cup DH #3                                                   (Can) E2
23    Berriz Internacional MTB XC                                        (Spa) E2
23    Coupe de France de VTT DH#2 / DS#3                                 (Fra) E1
23    Gran Premio Frignano Edilizia XC Serramazzoni                      (Ita) E2
23    Trepada a los Andenes de Huasahuasi PP Huasahuasi                  (Per) E2
23    Portugal Cup DH #4                                                 (Por) E2
23    Kamnik CC XC                                                       (Slo) E2
23    ALLIANZ Swiss Cup XC #5 Grachen                                    (Swi) E1
27    Canada Cup DH #5                                                   (Can) E2
28    Canada Cup XC #5                                                   (Can) E1
28-30 Free Raid Classic VTT Mag EN Morzine                               (Fra) D2
29    Jelisaftina-XC Open                                                (Cro) E2
29    Swisspower Cup XC #4 Martigny                                      (Swi) E2
29-30 Uniqua Super Cup Linz XC Linz                                      (Aut) E2
29-30 Tissot/UCI Mountain Bike World Cup, XC #4 DH DL #3 Mont-Sainte-Anne(Can) B
29-30 International MTB Cup Hakuba XC DH Hakuba-mura Nagano              (Jpn) E2
30    Montafoner Downhill Mountainbike Hoch, Schruns DH schruns          (Aut) E1
30    Point Racing Cup XC #3 Bad Münstereifel                            (Ger) E2
30    Internationale Monte Purga XC Verona                               (Ita) E2
30    MBC #3 G.P La Liberté XC Fribourg                                  (Swi) E2

Červenec

4-7   Alpentour Styria SR                                                (Aut) D2
5-7   Vooremaa Tour                                                      (Est) D2
6-7   Inter. Tauplitz Downhill DH Tauplitz                               (Aut) E2
6-7   Tissot/UCI Mountain Bike World Cup, XC #5 DH DL #4 Grouse Mountain (Can) B
7     Spitzhiatl MTB Marathon PP                                         (Aut) E2
7     Novljanska - XC Open                                               (Cro) E2
7     Point Racing Cup XC #4 Warstein                                    (Ger) E2
7     Dolomiti Super Bike PP                                             (Ita) E2
7     Nokia Downhill MTB #3                                              (Pol) E2
7     Portugal Cup XC #5                                                 (Por) E2
11-14 Malacca International Mountain Bike Championships XC/DH Malacca    (Mas) D2
13    Salzkammergut MTB Trophy PP Salzkammergut                          (Aut) E1
13-14 Maxxis Cup International DH #5 Tappa                               (Ita) E1
13-14 Maxxis Cup International DH #5 Tappa                               (Ita) E1
13-14 Tissot/UCI Mountain Bike World Cup, DH DL #5 Araï                  (Jpn) B
14-14 Burgenland Event XC                                                (Aut) E2
14    Belgian Cup XC #4                                                  (Bel) E2
14    Copa Catalana International XC #4                                  (Spa) E2
14    Estonian Open Tallinn GP XC Tallinn                                (Est) E2
14    MTB - Bundesliga XC #4 München                                     (Ger) E1
14    Gardena Starbike International PP Dolomites                        (Ita) E2
14    ALLIANZ Swiss Cup XC #6 Perrefitte                                 (Swi) E1
20-21 UK National Champs, XC/DH,  Hopton Woods, Ludlow                   (GBr) CN
20-21 Penang International Mountain Bike Challege XC/TR/DH Penang        (Mas) E1
20-21 Surmont Bike Festival                                              (Rom) E2
20-21 Ukrainian National Championships MTB XC                            (Ukr) CN
21    Championnats Nationaux / National Championships MTB                ---   E1
21    Int. Nah & Frisch MTB-Festival                                     (Aut) E1
21    Schockl Downhill DH Graz                                           (Aut) E1
21    Circuito Nacional MTB XC #4                                        (Spa) E2
21    Circuito Nacional MTB XC #4                                        (Spa) E2
21    MTB Chies D'Alpago XC                                              (Ita) E2
21    Walbrzych - Ksiaz XC                                               (Pol) E2
21    Portuguese National Championships DH                               (Por) CN
21    MBC #4 Swiss Bike Masters XC Küblis                                (Swi) E2
27-28 Swiss Championships MTB XC                                         (Swi) CN
28    Europa Cup MTB XC #4                                               *     E1
28    Wechselkaiser MTB Marathon PP                                      (Aut) E2
28    GP Rijeka - XC Open Rijeka                                         (Cro) E2
28    Nokia Downhill MTB #4                                              (Pol) E2
28    Portuguese National Championships XC                               (Por) CN

Srpen

1-4   NCS #4 Durango, Colorado                                           (USA) 
2-4   Championnats d'Europe / European Championships, XC DH DS Pra-Loup  (Fra) C
3     Canada Cup DH #6                                                   (Can) E2
4     Championnat Continentaux / Continental Championships MTB           ---   C
4     Silvretta Nova XC                                                  (Aut) E1
4     Tieschen MTB Dual Tieschen                                         (Aut) E2
4     Canada Cup XC #6                                                   (Can) E1
4     Campeonatos de Espana XC/DH/DL                                     (Spa) CN
4     Point Racing Cup XC #5 Wetter - Ruhr                               (Ger) E2
4     Vnanje Gorice XC Ljubljana                                         (Slo) E2
4     Maxxis Cup International DH #6 Zweisimmen                          (Swi) E1
5-11  L'hexagonal VTT Stage Race XC                                      (Fra) D1
9-11  Tim Hortons Canadian National Championships XC/DH                  (Can) E2
10    Mountain Bike Topcompetitie XC #3                                  (Ned) E1
10    Swisspower Cup XC #5 Reinach                                       (Swi) E2
10-11 Swiss Championships MTB DH DL Monte Tamaro                         (Swi) CN
10-11 UK NCS XC #4                                                       (GBr)
11    Ischgl Ironbike PP Ischel                                          (Aut) E2
11    Fuzine - XC Open                                                   (Cro) E2
11    MBC #5 Eiger Bike Challenger XC Grindelwald                        (Swi) E2
15-18 NCS #5 Mount Snow, Vermont                                         (USA)
15    Nokia Downhill MTB #5                                              (Pol) E2
17    Swisspower Cup XC #6 Samedan                                       (Swi) E2
17-18 UK NCS DH #3                                                       (GBr)
18    Belgian Cup XC #5                                                  (Bel) E2
18    Open Cross Country Rokova                                          (Cro) E2
18    Maxxis Cup DH #4                                                   (Spa) E2
18    Coupe de France de VTT XC#3 / DH#3 / DS#4                          (Fra) E1
18    MTB - Bundesliga XC #5 St. Märgen                                  (Ger) E1
18    Sestrierissima XC Sarntal/Sarentino                                (Ita) E2
18    ALLIANZ Swiss Cup XC #7 La Chaux-de-Fonds                          (Swi) E1
18    ARD Downhill Race DH #5 Les Crosets - Champéry                     (Swi) E2
22    Fortress Race XC                                                   (Nor) E2
24    Birkebeiner Rittet PP                                              (Nor) E2
25    Europa Cup MTB XC #5                                               *     E1
25    Point Racing Cup XC #6 Bad Drieburg                                (Ger) E2
25    Grand Raid Cristalp PP Verbier - Grimentz                          (Swi) E1
28-1  UCI World Championships XC/DH/TR/DL Kaprun - Zell am See           (Aut) A
29-1  World Masters Championships Bromont, Québec                        (Can)  

Září

7-8   Tissot/UCI Mountain Bike World Cup, XC #6 DH DL #6  Les Gets       (Fra) B
8     MBC #6 Rivella Gruyere Bike XC Charmey                             (Swi) E2
14    Maxxis Cup DH #5                                                   (Spa) E2
14-15 UK NCS DH #4                                                       (GBr)
14-15 Open International VTT Grenoble - St Nizier XC DH DS Grenoble      (Fra) E1
15    Inter. Sport Hrinkow MTB Rennen XC Garsten - Steyr                 (Aut) E1
15    Circuito Nacional MTB XC #5                                        (Spa) E2
15    Tartu Rattamaraton Tartu                                           (Est) E1
15    La Forestière PP                                                   (Fra) E2
15    Point Racing Cup XC #7 Solingen                                    (Ger) E2
15    Planica XC                                                         (Slo) E2
15    ALLIANZ Swiss Cup XC #8 Rivera                                     (Swi) E1
15    ARD Downhill Race DH #6 Chateau-d'Oex                              (Swi) E2
21    Swisspower Cup XC #7 Reinach b.Basel                               (Swi) E2
21-22 Championnat National DL                                            (Bul) CN
22    Copa Catalana International XC #5                                  (Spa) E2
22    Coupe de France de VTT XC#4 / DH#4 / DS#5                          (Fra) E1
28    Uniqua Super Cup Lermoos XC Lermoos                                (Aut) E2
28    Maxxis Cup DH #6                                                   (Spa) E2
28    Swisspower Cup XC #8 Biel/Bienne                                   (Swi) E2
28-29 Selangor International Mountain Bike Open XC/DH selangor           (Mas) D2
29    Trek Parenzana PP                                                  (Cro) E1
29    Circuito Nacional MTB XC #6                                        (Spa) E2
29    MTB - Bundesliga XC #6 Altenberg                                   (Ger) E1
29    Mountain Bike Topcompetitie XC #4                                  (Ned) E1

Říjen

5     Cycle MTB 2002 XC                                                  (Spa) E1
5     Road Apple Rally XC Farmington, New Mexico                         (USA) E2
5-6   Rennen Hohenems Schuttannen XC Hohenems                            (Aut) E2
5-6   Bukovina's Prize XC                                                (Ukr) E2
6     Copa Catalana International XC #6                                  (Spa) E2
6     High-Pulse Uper Galile Golan Hights Golan Hights                   (Isr) E1
12-13 Mont 24 Hr challenge Canberra                                      (Aus)
13    Roc d'Azur XC Fréjus                                               (Fra) E1
13    Outdoors Tour De Wolf XC Memphis, TN                               (USA) E2
25    Perlis Mountain Bike Challenge XC Perlis                           (Mas) E2
26-27 Piney Hills Fall Classic XC Louisiana                              (USA) E2
30-2  Campeonato Panamericano MTB XC DH Santiago de Chile                (Chi) C

Listopad

15-16  Mount Sdom Bike Race                                               (Isr) E1

Prosinec

Zkratky  

XC = Cross Country
DH = Sjezd
DL = Dual - eliminační závod 2 jezdců na jedné trati
DS = Dual slalom -eliminační závod 2 jezdců na 2 paralelních tratích 
PP = Z bodu A do bodu B (maraton)
CN = Národní Mistrovství
 A = Mistrovství Světa
 B = Světový Pohár
 C = Kontinentální Mistrovství
D1 = 5 ti až 8 dení etapový závod
D2 = 3 ti až 4 dení etapový závod
E1 = Velký závod horských kol
E2 = Malý závod horských kol