Příprava podle budíku
"Beru to závod od závodu," nepřisuzuje význam výsledkům Lukeš
24.4.
Cyklokrosař ONDŘEJ LUKEŠ (Tatra mléko) dospurtoval na druhém místě ve třetím závodě Českého poháru. Celkově mu patří v silničním seriálu třetí příčka a zatím se zdá, že mu pauza, kdy se kvůli nálezu efedrinu a kofeinu nemohl zúčastnit mimojiné cyklokrosového mistrovství republiky, prospěla.

"Udělal jsem si měsíční volno," objasňoval. "Mohl jsem se nerušeně věnovat rodině." Pak začal opět s trénováním, protože trest, který dostal, se nevztahuje na domácí silniční podniky. A o uplynulém víkendu dojel na druhém místě za Davidem Kupkou.

"Startovali jsme s pětiminutovým handicapem, což odsuzuji. Nikde jinde na světě se to takhle nedělá," kritizoval systém tuzemských závodů, v nichž kategorie Elite vyjíždí s časovým odstupem za mladými závodníky. "Potom jsme se s Kupkou a Honzou Faltýnkem snažili pole roztrhat. To se nám podařilo a do cíle spurtovalo sedm jezdců," popisoval průběh podniku. "Ve finiši jsem se nechal trochu zavřít a vítězství mi uniklo."

Ondřej Lukeš si ale s výsledky hlavu moc neláme. "Když jsou úspěchy, tak se alespoň zviditelním. Hlavním cílem pro mě ale zůstává cyklokros," odmítl Lukeš trvalý přechod k silničářům. "Vyměnil jsem doktora a ten mi řekl, že jestli chci ještě závodit, musím shodit osm kilo. Snažím se najezdit co nejvíce kilometrů a již jsem se sedmi kil zbavil," přibližoval přípravu, se kterou je zatím spokojen. "Jezdím poctivě podle budíku."

Pouze v úvahách se pohybuje jeho účast na silničním mistrovství republiky. "Sám ještě nevím, jestli pojedu. Je to hodně náročný závod." Svoje stanovisko bude muset vydat i Český svaz cyklistiky. "Když nepojedu, tak se nezblázním. Beru to závod od závodu a uvidím. Chtěl bych být dobře připraven na cyklokrosovou sezonu," uzavřel Lukeš.