Východoevropský festival
Spurter Ján Svorada je v optimální formě
24.4.
Dva úspěšné spurty v závodu Settimana Lombarda po třech týdnech bez závodního režimu naplnily JÁNA SVORADU (Lampre) spokojeností. Počet všech svých vítězství na tomto italském etapovém podniku navýšil na osm a významně se podílel na průběhu, který internetový server dailypeloton.com označil jako "Východoevropský festival".

Prvenství vybojoval Tadej Valjavec ze Slovinska (Fassa-Bortolo), šestý byl jeho týmový kolega Ukrajinec Sergej Gončar, na sedmém a osmém místě skončili jezdci ze Sosenkova druhodivizního týmu CCC-Polsat Kazach Andrej Teterjuk a Polák Radoslav Romanik. A do toho se Východoevropané prosazovali na Apeninském poloostrově i v jednotlivých etapách.

"Tým pracoval velmi dobře. Vítězství probíhala přesně tak, jak měla, pokaždé rozhodoval sprint. Stejně jako vždycky," potvrdil Svorada v první části třetí a pak v páté etapě svou cyklistickou specializaci. Té úspěšně využil již při závodu Kolem Murcie, takže zatím letos zdvihal ruce nad hlavu třikrát. Navíc letos překročil šedesát vítězných zářezů mezi profesionály. "Loni jsem byl touto dobou bez jediného prvenství, takže mám docela slušný úvod. Co výsledky naznačují? Snad to, že jsem v optimální kondici."

Svou současnou formu však Svorada nebude zužitkovávat na Giru. Vše směřuje na Tour de France, s níž se před rokem rozloučil závěrečným vítězstvím na Champs Elysées. "Potom uvidíme. V úvahu by mohla přicházet Vuelta, která by mi sloužila jako příprava na mistrovství světa. V Zolderu bych totiž velmi rád startoval."