Kořínek bodoval na Hané
V úvodním podniku Českého poháru byli vidět bikeři, se kterými se počítá do reprezentace
23.4.
V Tovéři u Olomouce odstartovala letošní sezona domácích bikerů. Úvodní závod Českého poháru Budvar Cup 2002 vyhrál v sobotu olympionik Radim Kořínek před Slovákem Barényim a svým týmovým kolegou z ČS MTB Teamu Pavlem Elsnicem.

"Radim potvrdil roli české jedničky a konečně dokázal zvítězit také doma v Olomouci," okomentoval Kořínkovu delší nedobrovolnou sérii bez výhry nejen na Hané, ale v Českém poháru vůbec, reprezentační trenér MILOSLAV HOLLÓSI. "Myslím si, že je letos favoritem na celkové prvenství."

Kouč ocenil také výkon nestárnoucího Elsnice, který v loňském roce vypadl z konečné nominace na mistrovství světa v americkém Vailu. "Je trochu zatrpklý, ale mluvili jsme spolu a Pavel potvrdil, že by se rád zkusil ještě dostat na olympiádu. Teď v sobotu rozhodně ukázal, že do starého železa nepatří."

Kvůli blížícím se Hrám v Aténách upravil Hollósi program národního výběru. Stejně jako některé české týmy, bude i reprezentace brát závody Evropského poháru jen tréninkově a soustředí se na světový šampionát v Kaprunu, který je první možností získat kvalifikační body na OH. V příští sezoně se pak zaměří především na Světový pohár.

"Ta priorita je jednoznačná. Příští rok chceme objet maximální možný počet závodů evropského a světového seriálu. Letos nás čeká jen v květnu rakouský Graz...," řekl Hollósi a prozradil olympijský projekt, který nosí ve své hlavě. "Chci, aby v Aténách závodil tým složený ze dvou mužů a dvou žen."