Německá vítězná premiéra
Cyklista Lubor Tesař vyhrál závod Kolem Dürenu
23
.4.
Český cyklista Lubor Tesař jezdící za německou druhodivizní stáj Team Norimberk zvítězil v nedělním jednorázovém závodu páté kategorie Kolem Dürenu a zajistil si tím s největší pravděpodobností účast v šestici tohoto celku pro Závod míru. Ten odstartuje 10. května v Českých Budějovicích a skončí 18. května ve Varšavě.

Třicetiletý jezdec měl dobrou formu již začátkem sezony v Malajsii, ale prvního vítězství v letošním ročníku a zároveň v trikotu Teamu Norimberk se dočkal po nemoci, která jej přibrzdila, až nyní. "Každý závodník to potřebuje. Je to dobré pro hlavu, ujistí se, že na to má," řekl spokojený Tesař a přiznal, že stáj nutně potřebovala nějaký úspěch. "Dlouholetý hlavní partner stáje pojišťovna Norimberk oznámil, že končí, a tak se jedná o naší další budoucnosti," popsal nenadálé problémy.

Kolem Dürenu však jezdci celku byli velice aktivní a prvenství Tesaře bylo výsledkem práce celého týmu. "Pod posledním kopcem nasadil vysoké tempo můj spolujezdec Liese a hlavní skupina se roztrhala. Ve vedoucí desítce byli od nás ještě Rus Babajcev a Němec Sievers. Závěrečný spurt mi skvěle rozjel právě Babajcev," popsal závěr závodu Tesař a pokračoval: "Na Závod míru byla jasná německá trojice Liese, Lehmann, Werner, Rakušan Riebenbauer a Slovinec Sviben. Já jsem si téměř jistě zajistil účast po jejich boku, o niž jsem bojoval s Polákem Wojtasem."

Jediný český medailista ze silničního závodu na mistrovství světa, jenž v Oslu v roce 1993 vybojoval bronz v závodě amatérů, si svou současnou formu pochvaloval. "Měl jsem čas a poctivě jsem potrénoval to, co bylo třeba. Nyní budu startovat na závodu Dolním Saskem, pak přijde můj první vrchol v podobě Závodu míru a vzápětí druhý na etapách Kolem Německa," naznačil svůj nejbližší závodní program Tesař.

Výsledky (185 km): 1. TESAŘ 4:22:05, 2. Arvesen (Nor.), 3. Voskamp (Niz.). 4. Poitschke (Něm.), 5. Glasner, 6. Szonn (všichni Něm.) všichni stejný čas.