O další světové body
Domácí pohár bikerů nově v Bedřichově a Slavkově
18.4.
V sobotu startuje v Tovéři u Olomouce Český pohár v cross-country horských kol, který se stejně jako loni nazývá Budvar MTB Cup. Seriál zahrnuje šest závodů včetně otevřeného mistrovství Česka a celkové vítězství v něm obhajuje Slovák Luboš Kondis.

Všechny závody domácího poháru jsou od letoška zapsány v kategorii E2. Prvních deset závodníků si tak rozdělí kromě "českých" bodů i body do světového bikerského žebříčku UCI. "Příští rok bychom chtěli alespoň jeden domácí podnik zapsat do kategorie E1," prozradil předseda komise horských kol PETR MAREK.

Systém bodování zůstává stejný, zachována je i zvýšená bodová odměna za finálový závod ve Velkých Losinách. "Tato varianta se osvědčila, až do poslední chvíle je o co závodit," řekl předseda. V rámci seriálu se pojede i mistrovství republiky v polovině července (Kutná Hora). Novinkou je zařazení závodů ve Slavkově u Brna a Bedřichově.

Nejvýraznější změnou oproti zaběhnutým pořádkům je den konání. Jezdí se totiž jen v sobotu. "Reagujeme na požadavek účastníků," vysvětloval Marek. Začátek nejprestižnější kategorie Elite zůstává téměř zachován, závodí se vždy od 13.30.

Program Budvar Cupu 2002: 20. 4. Olomouc, 4. 5. Slavkov u Brna, 15. 6. Zadov na Šumavě, 20.-21. 7. Kutná Hora (mistrovství republiky), 17. 8. Bedřichov, 14. 9. Velké Losiny (finále).