Kořínek: Mám rád každé kolo
Česká bikerská jednička by ráda odjela alespoň třicet procent závodů na silnici
17.4.
RADIM KOŘÍNEK je v současnosti nejlepším českým jezdcem v cross-country. V bikerském žebříčku UCI mu patří 38. místo, v Evropském poháru skončil loni celkově třetí. Letošní sezona bude ovšem trochu jiná. Stáj ČS MTB Team se zaměřuje především na závody v Čechách, a tak si v kalendáři červeně podtrhl alespoň světový šampionát v rakouském Kaprunu, kde se budou také rozdělovat body důležité pro olympijskou nominaci.

"Program na sezonu máme odlišný od minulých let," vykládá Kořínek. "Dřív jsme jezdili už v únoru silniční závody, letos jsme zatím jenom trénovali." Nedostatek ostrých startů mu ale zatím vyhovuje. "Byli jsme pěkně v teple a zvykali si na nová kola," říká s úsměvem. "Letos pojedu jenom některé závody Evropského poháru a hlavně budu jezdit doma." Čeká ho jak silnice, tak cross-country, program je opravdu bohatý. "Chtěl bych jet všechno, co půjde a co časově stihnu," doufá. Výměna silničního kola za horské mu nevadí. "Mám obecně rád kolo a mám rád, když se to střídá. Kdyby se mi poštěstilo odjet tak třicet procent závodů na silnici, tak bych byl spokojen."
Zkušební test absolvoval o uplynulém víkendu na pražském Proseku v seriálu Liga horských kol a skončil druhý. Ta pravá sezona ale začne až 19. dubna v Olomouci při úvodním podniku Českého poháru. "Jsem z toho, že pohár začíná zrovna v Olomouci, trošku nešťastný. Ještě nebudu pořádně rozježděný," lituje Kořínek faktu, že se před domácím publikem nepředstaví nejlepší formě.
Tu totiž ladí až na přelom srpna a září, kdy se v Kaprunu uskuteční mistrovství světa. Kořínek by tam rád napravil dojem z posledního šampionátu, na kterém skončil až 44. "Dobré umístění je navíc důležité i pro olympijskou nominaci. Rozhodovat budou výsledky z Rakouska a v příštím roce Světový pohár." Udělované body totiž rozhodnou o počtu účastníků příštích Her. "Mohl jsem startovat v Sydney a bylo by výborné, kdyby nás příště jelo víc," prohlašuje Kořínek, kterého čeká v nové sezoně kromě závodnické ještě jedna role. "Je u nás mladý Kaňkovský a má toho ještě hodně před sebou. Znal jsem jeho bratra a ten mi v mých začátcích hodně pomohl. Tak bych to teď chtěl jejich rodině vrátit."