Dvě bikerské posily
ČS MTB Team považuje za vrchol domácí šampionáty a MS
17.4.
Česká spořitelna MTB Team, jediná česká profesionální stáj horských kol, má před sebou těžký úkol. Obhájit loňské výsledky, například 3. místo Radima Kořínka v celkovém hodnocení Evropského poháru, a nadvládu týmových barev v domácím poháru.

Cyklistická stáj, jež v Česku působí již osmým rokem, se před letošní sezonou rozšířila. "Přišli dva noví jezdci, zkušený dvaatřicetiletý Jaromír Purmenský a mladý Alois Kaňkovský, který přechází na horská kola z dráhy," prozradil šéf týmu MICHAL PICK. "Purmenský by měl být kapitánem a více se bude zaměřovat na delší trasy."
Ani on se však nevyhne závodům v Českém poháru. "Žádní specialisté nebudou. Máme šest jezdců, kteří sice budou mít různé vrcholy, ale pojedou všechny typy závodů. To znamená Ligu horských kol, cross, maratony a pohárové podniky," řekl Pick. Jezdci ČS MTB Teamu navíc budou závodit i na silnici.
Za nejdůležitejší akce roku považuje Pick červnové mistrovství ČR na silnici a červencové v cross-country horských kol a koncem srpna mistrovství světa v rakouském Kaprunu. Šance na dobré umístění má především Radim Kořínek, momentálně nejlépe postavený český cyklista v bikerském žebříčku UCI (38.). "Těžiště ale letos budeme mít hlavně doma v Čechách," odhalil program Pick. "Hlavně kvůli financím se zúčastníme jen některých závodů Evropského a Světového poháru a navíc ani ne v plné sestavě. Určitě ale pojedeme kvůli Luboši Kondisovi závody na Slovensku."
V sestavě klubu chybí pro letošek Kateřina Neumannová a dvanáctá z MS v americkém Vailu Kateřina Hanušová, která bude závodit za špičkový tým Luna Chix. Zůstává tak pouze mužská šestice Radim Kořínek, Pavel Elsnic, Jaromír Purmenský, Stanislav Hejduk, Luboš Kondis a Alois Kaňkovský.