Paříž-Roubaix patřilo Museeuwovi
15.4.
Jubilejní stý ročník cyklistického závodu z Paříže do Roubaix vyhrál Johan Museeuw. Šestatřicetiletý Belgičan úspěšně završil sólový únik, k němuž se odhodlal zhruba třicet kilometrů před cílem.

Slavný závod Světového poháru vyhrál Museeuw už potřetí v kariéře. Předtím triumfoval v letech 1996 a 2000. Na druhém místě skončil se ztrátou tří minut a tří sekund Němec Steffen Wesemann, který v cíli přespurtoval dalšího Belgičana Toma Boolena.
Před Museeuwem závodu dominovala skupina 33 jezdců, kteří se od pelotonu odtrhli už na padesátém kilometru, ale společně nejeli dlouho. K trháku pak nasadila šestice cyklistů, kteří měli v jednu chvíli náskok čtyř minut a diktovali tempo téměř 150 kilometrů, ale nakonec byli dostiženi.
Výsledky - 261 km: 1. Museeuw (Belg.) 6:37:54 hod., 2. Wesemann (Něm.), 3. Boonen (Belg.) oba -3:03, 4. Hoffman (Niz.), 5. Michaelsen (Dán.), 6. Hincapie (USA) všichni -4:01.