Sosenka s Kadlecem nestartovali
Druhý závod Českého poháru cyklistů vyhrál Rücker z Rakouska
15.4.
Nečekaným vítězem včerejšího závodu Českého poháru, Velké ceny Bohemia Euroexpres v Pičíně u Příbrami, se stal rakouský cyklista Stefan Rücker. Za jezdcem kategorie do 23 let přivedl další závodníky do cíle jeho krajan Arno Kaspret. Třetí skončil český cyklista Petr Herman z rakouského týmu Gericom.

Rozhodčí nepustili na start závodu české profesionály Ondřeje Sosenku a Milana Kadlece. "Přijeli jsme si zazávodit, ale nejdříve nám nechtěli dát vůbec čísla. Nakonec nám je ředitel závodu Jiří Wimmer dal, ale při podpisu prezenční listiny nás již zaprezentovat nenechali a na start nepustili," řekl ONDŘEJ SOSENKA, jezdící za polskou stáj CCC-Polsat. "Loni jsem jel a nikomu to nevadilo. Asi je to podle pravidel UCI, ale jistě se dají přimhouřit oči, jinde by na start domácího závodu byli jezdci puštěni," posteskl si MILAN KADLEC z prvodivizního týmu Lampre Daikin.
Mezinárodní rozhodčí UCI MIROSLAV JANOUT však krok organizátorů schválil. "Pokyn sportovně technické komise našeho svazu je v souladu s pravidly UCI. Podle nich jezdci první a druhé divize, pokud jejich stáj není registrována v tomto případě českým svazem, nemohou v národních závodech startovat," vysvětlil Janout.
Výsledky (141 km): 1. Rücker 3:37:36 hod., 2. Kaspret (oba Rak.), 3. Herman (Gericom), 4. Lukeš (Tatra mléko), 5. Kozubek (Dukla Praha), 6. Novák (Velo Club Lugano), 7. Kunta (Dukla Praha), 8. Kohl (Rak.) všichni -52.
Pořadí po dvou závodech: 1. Herman 110 bodů, 2. Martínek (CK Brno) 74, 3. Mlynář (Superior Brno), 4. Přecechtěl (Wüstenrot-ZVVZ) 58, 5. Lazar (Dukla Brno), 6. Lukeš 54.