Hruška bude chybět na Giru !
Španělské týmy ONCE-Eroski a iBanesto.com se odhlásily z italského závodu
11.4.
Španělská prvodivizní stáj ONCE-Eroski, za kterou závodí čeští jezdci Jan Hruška a René Andrle, se odhlásila z Giro d'Italia! K tomuto kroku přistoupila poté, co se potvrdilo, že se fanoušci na Pyrenejském poloostrově budou muset obejít bez televizních přenosů ze slavného etapového závodu. Vzápětí svou neúčast potvrdil další španělský tým - iBanesto.com.

"Vloni španělská televize také Giro nepřenášela. Naši kluci měli skvělou formu a viděl to snad někdo? Nikdo!" rozčileně vysvětloval neobvyklý krok manažer iBanesto.com EUZEBIO UNZÚE. Etapové vítězství a třetí konečná příčka, o kterou se postaral Unai Osa byly z hlediska reklamy naprosto nevyužité. "Samozřejmě, že jde o sport, ale pro nás není zanedbatelná ani komerční stránka věci," pokračoval Unzúe.

Skvělé Giro zažil také český reprezentant Jan Hruška. Časovkářský fantóm italských etap má v úvodu letošní sezony výbornou formu, kterou měl zúročit právě mezi 11. květnem a 2. červnem. Společně s René Andrlem právě ladí formu na etapách Circuit de la Sarthe ve Francii. Jejich týmový kolega ABRAHAM OLANO měl dokonce v Itálii obhajovat druhé místo. "Jsem tím rozladěn, protože Giro patřilo mezi mé vrcholy. Tahle událost ale mění naprosto všechno. Musel jsem změnit plány na celou sezonu...," postěžoval si bývalý mistr světa. "Chtěl jsem uspět na Giru a Tour, teď to posouvám na Tour a Vueltu."

Odhlášení celku však na druhou stranu dává Hruškovi naději, že si poprvé v kariéře zkusí právě Tour de France. Právě tam budou španělské stáje přesouvat své elitní jezdce. "Samozřejmě, že se teď budeme koncentrovat na Tour a pak na Vueltu. Tam totiž máme předem garantovaný mediální zájem," neodpustil si jedovatý výpad Euzebio Unzúe. "Ti, kteří měli jet Giro, se místo toho objeví třeba na Midi Libre a podobných závodech."

"Černou ovcí" mezi španělskými týmy je pouze družstvo Kelme. To totiž jako jediné svou přihlášku nestáhlo a Gira se zúčastní.