Překvapení přesně v Tafiho stylu
Italský jezdec vyhrál popáté závod Světového poháru a brousí si zuby na šesté prvenství
9
.4.
Dosavadní průběh Světového poháru ovládli Italové. Úvodní závod Milán-San Remo vyhrál spurter Mario Cipollini, v nedělní jednorázovce Kolem Flander, druhém pokračování desetidílného seriálu, se zase radoval pětatřicetiletý závodník týmu Mapei Andrea Tafi. Druhý skončil Belgičan Johan Museeuw a třetí jeho krajan Peter van Petegem. Nejlepším z trojice Čechů byl 88. Pavel Padrnos (US Postal), Jan Hruška dojel o dvě příčky hůře a René Andrle (oba ONCE) nedokončil.

Během čtrnácti let v profesionálním pelotonu se šampion Itálie z roku 1998 zúčastnil podniku Kolem Flander pojedenácté, dosud však skončil nejlépe patnáctý. "Je to přesně takové překvapení, jaká tolik miluji. Měl jsem pomáhat ostatním a teď tohle... Ale každý závod je příběhem s otevřeným koncem," vyvracel ANDREA TAFI domněnky, že tým měl pracovat pro něj.

V příběhu s názvem Kolem Flander po osmdesáté šesté se role lídrů a domestiků v Mapei otočily a Tafi mohl jen děkovat: "Tým odvedl fantastickou práci a Museeuwa s van Petegemem držel v šachu." Ve skupince uprchlíků, ze které se Tafi nečekaně vydal pro triumf, to byl především jeho kolega Daniele Nardello vezoucí trikot mistra Itálie. "Když zaútočil, tak jsem zaváhal a on z toho těžil. Je to velká škoda, protože moje nohy toužily po vítězství," tvrdil s nadsázkou PETER VAN PETEGEM, zatímco Johan Museeuw se omezil na konstatování, že je po průběhu závodu výsledkem rozladěn.

Andrea Tafi, pyšnící se přezdívkou Gladiátor, si může na rám svého kola udělat pátý zářez za prvenství v závodu Světového poháru. "Jsem na vrcholu formy. Kdybych ale měl hned teď skončit, stejně bych si neměl na co stěžovat. Řekl bych jen: měl jsi krásnou kariéru!"

Tuto neděli SP pokračuje závodem Paříž-Roubaix a Tafi si na něj brousí zuby. "Vyhrál jsem tam v devadesátém devátém a doufám, že to vyjde znovu," provokuje předem soupeře. Ale uspět na Paříž-Roubaix není jen tak. "Je to pro mě příliš nebezpečné. Chtěl bych sezonu zakončit zdravý," vysvětlil předem svou absenci například MARIO CIPOLLINI, vedoucí muž Světového poháru.