Velikonoční spurty
Mlynářovi se dařilo v Českém i Rakouském poháru
3.4.
Cyklista ZDENĚK MLYNÁŘ si v průběhu velikonočních svátků dospurtoval hned pro dvě výborná umístění. V sobotním závodu Českého poháru Brno-Velká Bíteš-Brno nenašel přemožitele a v pondělí skončil druhý v Rakouském poháru.

"Je dost možné, že mi forma vydrží ještě měsíc a pak už nebude nic. Myslím si ale, že je pořád lepší vyhrát jednou v úvodu sezony než vůbec," tvrdí juniorský mistr světa v cyklokrosu z roku 1995. "První jsem mohl být klidně i v Rakousku, ale nechal jsem se v koncovce hloupě zavřít."
Závodník brněnského Superioru paradoxně vychází z nepovedené sezony v terénu. "Týden před mistrovstvím republiky v cyklokrosu jsem měl v Německu vážnou autonehodu. Byl jsem na tom špatně hlavně psychicky, mistrák mi nesedl, takže jsem kros zabalil. Docela brzy jsem se jel připravovat do Chorvatska, absolvoval Jadranskou magistrálu a zatím jsem spokojený."
Zdeněk Mlynář plánuje, že pokud by se mu povedlo ještě několik podobných výsledků, mohl by oslovit nějaký silný český nebo rakouský tým a v případě zájmu za něj závodit. "Zatím je ale na všechno dost brzy." Od případné změny angažmá by se také odvíjela cyklokrosová budoucnost. "Jestli jsem teď silničář, nebo pořád cyklokrosař? Jsem cyklista a všechno bude záležet na mojí chuti. Jestli ale budu jezdit za někoho jiného, zaměřím se na silnici a objel bych jen dva tři krosy."
Ještě čerstvé úspěchy a umístění z loňského roku opět znamenají účast v prestižních rakouských kritériích. "Jel jsem dvě, letos by mohlo jít o tři nebo čtyři. Jsou to závody po skončení Tour a objevuje se tam skutečná špička."